Moje sedmá účast na Pražské lítačce výsledkový úspěch nepřinesla. Zejména z důvodu, že jsem chtěl ale nakonec nedokázal překonat Vltavu přívozem. I tak mi ale závod přinesl spoustu zajímavých zážitků a vzpomínek. A protože mé minulé články o této akci slušně zafungovaly jako čtení na dobrou noc, vznikl i tento text.
Celý příspěvekArchiv pro rubriku: Sport a závody
Zkušenosti z pořádání SMIKu – start a cíl
Po uspořádání 30 závodů ve SMIKu nastal čas sdílet některé zkušenosti i mimo tým tradičních organizátorů ze Slavie Praha. Začneme tím, co je pro orienťák S MIgrujícími Kontrolami důležité při výběru místa startu a cíle.
Celý příspěvekBridžový licitační systém Golem
Na významných turnajích v bridži dosáhl licitační systém Golem posledního velkého úspěchu v roce při Přeboru ČR dvojic v roce 2010, kde obsadila dvojice Jan Peka – Pavel Sajal 3. místo. Licitační systém Golem byl naposledy aktualizován v roce 2014 a je pravděpodobné, že naposledy v tomto roce ho někdo hrál při oficiálních bridžových soutěžích. Kompletní popis Golema býval k dispozici na bridžovém webu jeho autora Pavla Sajala. Při příležitosti jeho nedožitých 90. narozenin vracím Golema na internet.
Co přinesl rok 2020?
Na přelomu roku si urovnávám myšlenky a zamýšlím se nad plány do budoucna celkem pravidelně. Obvykle to bývá konkrétní a neveřejné zamyšlení. Na konci „divného“ roku 2020 však dává smysl některé mé závěry zobecnit a podělit se o ně. Home office, priority na houpačce, odbočka ke sportu a co s cíli na rok 2021.
SixNumbers 2006 – 2016
6 ročníků, většina z nich s 6 etapami. Akce, díky níž jsem začal pravidelně jezdit dlouhé bodovací orienťáky na kolech, a která podle mého výrazně napomohla k rozšíření této disciplíny. První SixNumbers v roce 2006 považuji za nejlepší sportovní akci mého života, zejména díky neopakovatelné atmosféře a spojení závodního programu s doplňkovým. Zároveň jsem si zde připsal své první větší vítězství v tomto sportu. Akce, kterou Báža Lepšík se svými pomocníky pořádal s takovým nadšením, že logicky nemohlo vydržet do nekonečna. Poslední Sixy se konaly v roce 2016. Při příležitosti nenávratného zmizení obsahu z domény sixnumbers.cz o čtyři roky později nastal čas na uspořádání mých vzpomínek na všechny ročníky této skvělé akce.
České MTBO v roce 2001
První použití Sportidentu při MTBO v ČR, a to jen na pár závodech. Poslední rok, kdy se jely některé závody Českého poháru MTBO ještě celé na mapě pro klasický orientační běh. Moje první sezóna v kategorii elity. Hned v prvním závodě umístění na bedně, to se mi už nikdy zopakovat nepodařilo. Po sezóně jsem dostal za úkol napsat článek o MTBO do ročenky Ekonomu za rok 2001 a takhle to dopadlo.
Jaké závody zařazovat do MTBO rankingu?
V návaznosti na loňskou aktivitu navrhující otestovat v MTBO ranking zkouším shrnout, jaké by mohly mít rankingové závody náležitosti. Volně tím navazuji na dřívější návrhy z mé přípravy na Shromáždění sekce MTBO 2018 a na poznámky z této akce. Vyšší akceschopnosti v téhle věci a dalších aktivitách zabránila nemoc, která rozbila původní plány…
Na premiéře SMIKu s bezkontaktním ražením
V rámci doplňkového programu třídenních závodů Třemošná 2019 se uskutečnil závod ve SMIKu, při němž bylo poprvé použito bezkontaktní ražení. Svoji premiéru jsem si odbyl i já – poprvé jsem si vyzkoušel SMIK v roli závodníka.
Návrat ke sportu po neuroborelioze
Kdy a jak začít po prodělané neuroborelioze znovu začít sportovat? Doporučení odborníků se jistě budou výrazně lišit a navíc tato choroba může mít různě závažné podoby. Ani mojí ambicí není přijít s jediným správným návodem. Vlastně o žádný návod nejde, ani není psaný lékařem. Ale touto formou boreliozy jsem si prošel a podělím se o svůj příběh, jak jsem se po delším pobytu v nemocnici a ještě delší době strávené primárně v posteli začal postupně hýbat, závodit a později se i vrátit na stupně vítězů na některých akcích mého sportu.
Co mě baví a nebaví na pořádání orienťáckých závodů
Pořádání různých závodů v orientačních sportech se věnuji od svých 15 let, takže už 25 let. Můj vztah k těmto aktivitám je v posledních letech trochu schizofrenní. Na jednu stranu si dávám pomalu do předsevzetí, že pořádání závodů budu věnovat výrazně méně času, na druhou stranu mě až příliš často přepadají myšlenky typu “tady by bylo hezké uspořádat závody”. Abych se někam posunul, musel jsem si pojmenovat, co mě na pořadatelských aktivitách baví a co štve. Tady je “návod”, jak zvládnout spolupráci s tak složitým případem, jako jsem já :-)