Archiv pro rubriku: Uncategorized

Běžec indický v Praze

Na zahradu jsme si pořídili párek běžců indických. Bydlí v plovoucí budce na rybníčku, bez následků přežili dvě zimy a v loňském roce úspěšně vychovali káčata. I letos kačena už měsíc snáší vejce, tak je čas zveřejnit loňský nikdy nepublikovaný článek o tom, jak se u nás běžcům daří dařilo. Aktualizace: kačena už vejce nesnáší a ani nikdy nebude.

 

Celý příspěvek

Zpoždění autobusů pražské MHD – seminární práce ze statistiky

Poslední dobou si čas od času vzpomenu na svoji seminární práci ze statistiky – konkrétně v předmětu „Statistika A“ na VŠE – kde jsem vyhodnocoval, jak jezdí okolo poslucháren na Jižním Městě přesně autobusy pražské MHD. Připomínají mi ji zejména autobusy linek 240 a 296 a říkám si, že by bylo zajímavé, kdyby někdo podobně vyhodnotil jejich přesnost. Jako inspiraci zveřejňuji v tomto článku svojí dávnou seminárku.

Celý příspěvek

O tomto webu aneb proč Cesta nahoru

Proč vznikl tento web?

Prvotní motivací bylo sdílet zážitky a zkušenosti z cestování, které jsem si v posledních letech začal zapisovat. Často ale končily napsané rukou na papíře, nejlépe někde zašantročeném. Když už trávím čas sepisováním, byla by škoda to nedotáhnout do konce a nezveřejnit. Zvlášť když se občas dostaneme do míst, kam zrovna moc turistů nejezdí a tolik se o nich najít nedá.

Starám se sice o obsah několika webů, na ně se ale články s cestovatelskou tematikou nehodí. Hledat pro každý článek umístění mě už přestalo bavit. Nejvíc za to může článek o dovolené na Islandu, který byl sice dopsán už před rokem, ale snaha o jeho udání skončila po prvním neúspěchu…

Celý příspěvek