Při sedmi předchozích účastech jsem na start Pražské lítačky nastupoval s cílem bojovat o vítězství, dvakrát z toho úspěšně. Poosmé už jsem k závodu přistupoval jinak, závodili jsme ve dvojici s osmiletou Míšou. Chtěli jsme si to hlavně užít a nevletět ničemu pod kola. A to se podařilo. Výsledek z toho byl úplně stejný jako před rokem, 13.-14. místo.
Archiv pro rubriku: Sport a závody
Závody v orientačním bruslení

Byla to moje oblíbená orienťácká disciplína. Bruslařský orientační běh, bruslařský orientační závod, nebo jen zkratka OBR – vlastně ani nemá svůj oficiální název. Závody v orientačním bruslení se konávaly celkem pravidelně mezi lety 2006 a 2012. Účastnil jsem se toho (možná jen v širším okolí Prahy) prvního, zvítězil jsem jak v nejkratším, tak nejdelším. Při příležitosti konání dalšího závodu po dlouhých 13 letech je čas oprášit vzpomínky na některé z tehdejších závodů.
Celý příspěvekPražská lítačka 2024
Moje sedmá účast na Pražské lítačce výsledkový úspěch nepřinesla. Zejména z důvodu, že jsem chtěl ale nakonec nedokázal překonat Vltavu přívozem. I tak mi ale závod přinesl spoustu zajímavých zážitků a vzpomínek. A protože mé minulé články o této akci slušně zafungovaly jako čtení na dobrou noc, vznikl i tento text.
Celý příspěvekZkušenosti z pořádání SMIKu – start a cíl

Po uspořádání 30 závodů ve SMIKu nastal čas sdílet některé zkušenosti i mimo tým tradičních organizátorů ze Slavie Praha. Začneme tím, co je pro orienťák S MIgrujícími Kontrolami důležité při výběru místa startu a cíle.
Celý příspěvekBridžový licitační systém Golem
Na významných turnajích v bridži dosáhl licitační systém Golem posledního velkého úspěchu v roce při Přeboru ČR dvojic v roce 2010, kde obsadila dvojice Jan Peka – Pavel Sajal 3. místo. Licitační systém Golem byl naposledy aktualizován v roce 2014 a je pravděpodobné, že naposledy v tomto roce ho někdo hrál při oficiálních bridžových soutěžích. Kompletní popis Golema býval k dispozici na bridžovém webu jeho autora Pavla Sajala. Při příležitosti jeho nedožitých 90. narozenin vracím Golema na internet.
Co přinesl rok 2020?
Na přelomu roku si urovnávám myšlenky a zamýšlím se nad plány do budoucna celkem pravidelně. Obvykle to bývá konkrétní a neveřejné zamyšlení. Na konci „divného“ roku 2020 však dává smysl některé mé závěry zobecnit a podělit se o ně. Home office, priority na houpačce, odbočka ke sportu a co s cíli na rok 2021.
SixNumbers 2006 – 2016
6 ročníků, většina z nich s 6 etapami. Akce, díky níž jsem začal pravidelně jezdit dlouhé bodovací orienťáky na kolech, a která podle mého výrazně napomohla k rozšíření této disciplíny. První SixNumbers v roce 2006 považuji za nejlepší sportovní akci mého života, zejména díky neopakovatelné atmosféře a spojení závodního programu s doplňkovým. Zároveň jsem si zde připsal své první větší vítězství v tomto sportu. Akce, kterou Báža Lepšík se svými pomocníky pořádal s takovým nadšením, že logicky nemohlo vydržet do nekonečna. Poslední Sixy se konaly v roce 2016. Při příležitosti nenávratného zmizení obsahu z domény sixnumbers.cz o čtyři roky později nastal čas na uspořádání mých vzpomínek na všechny ročníky této skvělé akce.
České MTBO v roce 2001
První použití Sportidentu při MTBO v ČR, a to jen na pár závodech. Poslední rok, kdy se jely některé závody Českého poháru MTBO ještě celé na mapě pro klasický orientační běh. Moje první sezóna v kategorii elity. Hned v prvním závodě umístění na bedně, to se mi už nikdy zopakovat nepodařilo. Po sezóně jsem dostal za úkol napsat článek o MTBO do ročenky Ekonomu za rok 2001 a takhle to dopadlo.
Jaké závody zařazovat do MTBO rankingu?
V návaznosti na loňskou aktivitu navrhující otestovat v MTBO ranking zkouším shrnout, jaké by mohly mít rankingové závody náležitosti. Volně tím navazuji na dřívější návrhy z mé přípravy na Shromáždění sekce MTBO 2018 a na poznámky z této akce. Vyšší akceschopnosti v téhle věci a dalších aktivitách zabránila nemoc, která rozbila původní plány…
Na premiéře SMIKu s bezkontaktním ražením
V rámci doplňkového programu třídenních závodů Třemošná 2019 se uskutečnil závod ve SMIKu, při němž bylo poprvé použito bezkontaktní ražení. Svoji premiéru jsem si odbyl i já – poprvé jsem si vyzkoušel SMIK v roli závodníka.