Pico del Teide – výstup na nejvyšší horu Španělska a Tenerife: video

Pico del TeideNejvyšší horu Španělska nehledejte v pohoří Sierra Nevada ani v Pyrenejích, ale na Kanárských ostrovech. Pico del Teide, dominanta ostrova Tenerife, je se svoji výškou 3718 m n. m. výrazně vyšší než pevninské vrcholy. Těsně pod vrchol Pico del Teide se dá vyjet lanovkou, ale pěší výstup je mnohem zajímavější. Zvolili jsme asi nejznámější trasu, která začíná na parkovišti pod vrcholem Montaña Blanca. Trasa je na začátku společná se stoupáním k tomuto vrcholu, dále pokračuje okolo chaty Refugio Altavista k horní stanici lanovky ve výšce 3555 m n.m. Závěrečný úsek nahoru na Pico del Teide už je krátký, ale vyžaduje speciální povolení.

Video, fotky a GPS záznam z jednodenního výstup na Pico del Teide doplňují článek o dovolené na Tenerife v říjnu 2013, kde si i o tomto výletě dozvíte mnohem více.

Video z výstupu na Pico del Teide

Fotky z výstupu na Pico del Teide

GPS záznam výstupu na Pico del Teide

Obvykle používaný server EveryTrail stávkuje, tak zkouším využít zobrazení záznamu na Strava.com, přestože neregistrovaní uživatelé asi uvidí záznam hodně zjednodušený.

Ze záznamu je vidět, že baterka v GPSce nevydržela celou cestu dolů a záznam končí tedy o něco dříve. GPX soubor ke stažení.

Kam dál – související články

Kam ještě dál?

Plánujete cestu na Tenerife a nemáte ještě vše zařízené? Možná vám pomohou následující odkazy:

  • Dovolená.cz – prodává zájezdy německých i českých cestovek. Při našich cestách byl zájezd s německou CK při nákupu na poslední chvíli výhodnější, než kupovat letenky a zařizovat ubytování samostatně.
  • TravelPortal.cz – prodává zájezdy českých cestovek.
  • Booking.com – preferujete-li zařizování ubytování přes Booking.

Za rezervaci provedenou po prokliku některého z těchto odkazů získám drobnou provizi z prodeje. Pokud vám článek pomohl, můžete takto přispět na provoz tohoto webu a dodat mi energii k sepisování zkušeností z dalších cest. Vás to samozřejmě nic stát nebude.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *