Anaga – pohoří na severu Tenerife: video

Roque de Dentro - pohled z Las PalmasAnaga je pohoří v severovýchodním cípu ostrova Tenerife. Typický návštěvník Kanárských ostrovů se sem většinou nepodívá, ani organizované výlety z plážových letovisek se sem nepořádají. My jsme zde podnikli zhruba šestihodinový výlet po trase BenijoEl DraguilloLas Palmasmaják Faro de AnagaChamorga a odtud zpět do vesničky Benijo. Video, fotky a GPS záznam z výletu v pohoří Anaga doplňují článek o týdenní dovolené na Tenerife, kde si dozvíte více i o tomto výletě.

Video a fotky byly pořízeny během pobytu na Tenerife v říjnu 2013. V průvodcích se píše, že Anaga je díky vlhčímu klimatu zelenější oblastí oproti zbytku ostrova Tenerife. My zde měli slušné sucho, ale to asi bude ročním obdobím. I z jiných míst jsme viděli zelenější fotky než ty naše.

Video z výletu v pohoří Anaga

 Pár fotek z pohoří Anaga

GPS záznam našeho výletu v pohoří Anaga


Originální GPS záznam na AllTrails.com

GPX soubor ke stažení

Mapa tras PR-TF 6 – foto z El Draguillo

 

Kam dál – související články

Kam ještě dál?

Plánujete cestu na Tenerife a nemáte ještě vše zařízené? Možná vám pomohou následující odkazy:

  • Dovolená.cz – prodává zájezdy německých i českých cestovek. Při našich cestách byl zájezd s německou CK při nákupu na poslední chvíli výhodnější, než kupovat letenky a zařizovat ubytování samostatně.
  • TravelPortal.cz – prodává zájezdy českých cestovek.
  • Booking.com – preferujete-li zařizování ubytování přes Booking.

Za rezervaci provedenou po prokliku některého z těchto odkazů získám drobnou provizi z prodeje. Pokud vám článek pomohl, můžete takto přispět na provoz tohoto webu a dodat mi energii k sepisování zkušeností z dalších cest. Vás to samozřejmě nic stát nebude.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *