Avoriaz – video z lyžování

Avoriaz

Francouzské středisko Avoriaz leží uprostřed jedné z největších lyžařských oblastí na světě, nazvané Portes du Soleil. Z asi 650 kilometrů sjezdovek jsme kvůli špatným sněhovým podmínkám v lednu 2015 neměli možnost projezdit ani polovinu, na druhou stranu ten týden to se sněhem nebyla žádná sláva v celé Francii. I když stovky kilometrů zůstaly uzavřené, pořád ještě jiné i když malé stovky zbyly. Video natočené v Avoriaz a okolí pochází z té menší části oblasti, kde se slušně lyžovalo po celý týden. Tedy přímo z Avoriaz a několika okolních údolí a sjezdovek.

Přímo v Avoriaz je natočena prostřední část videa. Sjezdovky vedou skrz centrum Avoriaz, kromě hotelů a residencí na lyžích projíždíme i okolo akvaparku Aquariaz. Další pohledy na Avoriaz jsou pak natočeny ze sedačkové lanovky vedoucí přímo městem. Ano, lanovky a sjezdové lyže jsou hlavními dopravními prostředky pro pohyb po Avoriaz. Zato taková auta se  do městečka ani nedostanou.

První část videa pochází ze sjezdovek, které nepatří přímo k Avoriaz, ale k Chatelu – tedy dalšímu středisku v oblasti Porte du Soleil. Chatel a jeho sjezdovky jsou však s Avoriaz propojeny blíže než další bezprostředně sousedící střediska, oddělení si všimnou snad jen lyžaři, kteří lyžují se skipasem s lokální platností pro Avoriaz. V oblasti Chatelu jsme si oblíbili sjezd z vrcholu Téte de Linga, nejvíce pak po sjezdovce Les Combes. Pěkné byly i sjezdovky vedoucí k Plaine Dranse. Sjezd přes Les Lindarets do Ardentu už je pro lyžaře s lokáním skipasem Avoriaz a budou ho znát asi hlavně jednodenní návštěvníci Avoriaz, protože parkoviště v Ardentu působí dojmem, že je určeno hlavně pro jednodenní lyžaře. Závěr videa pak patří sjezdovkám Fornet a Retour Chavanette a návratu po nich do Avoriaz.

V Avoriaz jsme byli s CK Talpa, tady je jejich nabídka zájezdů do Avoriaz. Kdyby měli vyprodáno nebo někdo potřeboval větší výběr, může zkusit zájezdy do Avoriaz na TravelPortal.cz.

Nevím, proč video zveřejňuji až rok po natočení, asi jsem až moc dlouho zvažoval zařazení mezi videa z lyžování na KamZaSněhem.cz. Ale tam jsou zejména běžkařská videa.

Natočené je i video z jiné části Portes du Soleil – ze svahů nad Morzine a Les Gets. Ale těžko říct, zda ho někdy někdo sestříhá.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *