Aquariaz – aquapark v Avoriaz

Přímo v centru francouzského lyžařského střediska Avoriaz vyrostl v roce 2012 nový moderní akvapark Aquariaz. Protože jsme na mnoha místech četli, že si návštěvu Aquariaz nesmíme nechat ujít, zašli jsme se během naší lyžařské dovolené v Avoriaz v lednu 2015 do akvaparku vykoupat. A asi to stálo za to.

Vstupné do Aquariaz je nastaveno celkem rozumně – dospělí zaplatí za časově neomezený vstup 10 Eur, při příchodu před čtvrtou hodinou dokonce jen 8 Eur. Slušná motivace opustit sjezdovky brzy odpoledne, zvlášť když povětrnostní podmínky zrovna nepřejí. Děti zaplatí za vstup ještě méně a ty úplně nejmenší vůbec nic –  ceník se nachází na webu Avoriaz.

Díky nové kabinové lanovce Prodains Expess je Aquariaz dostupný i lyžařům ubytovaným v Morzine – kabinka i skibus od dolní stanice Prodains do centra Morzine jsou v provozu dlouho do večera.

V akvaparku si to užijí hlavně děti. Ostatně „vodní hřiště“ s malým tobogánem, brouzdalištěm, různými prolézačkami a dalšími objekty ze/po kterých teče voda je oficiálně určeno právě jim – do jedné z částí smějí dle cedulek děti od 3 do 13 let, do druhé tuším od 6 do 16 let. Jak děti tak někteří dospělí se mohou zabavit na horizontální lezecké stěně, po jejímž překonání se za odměnu mohou zhoupnout na laně a spadnout do vody. Nejakčnější atrakcí je Slidewinder, jakási velká u-rampa, na kterou se lidé spouštějí sedící na velkých nafouknutých gumových kruzích – kdyby měly jinou barvu a neměly držadla, napsal bych „na duších od traktoru“.

Nejvíce prostoru zabírá asi dva metry široká „řeka“ s proudem, která teče „tropickou džunglí“. Na některých rostlinách, jejichž přirozeným prostředím určitě není nadmořská výška 1800 metrů v Alpách, je vidět, že trošku osychají, ale jinak se jim pod umělým osvětlením daří slušně.

Na řeku jsou napojeny dva vířivé bazénky a navíc ještě venkovní vířivka, nacházející se na terase. Ta se ale zrovna v den naší návštěvy rozbila a nebyla přístupná – celá venkovní část akvaparku tedy byla uzavřená, kromě té vířivky a terasy totiž venku nic není.

Pokud byste raději saunu nebo prostor na plavání, běžte hledat jinam. Pokud tedy nechcete plavat 10 metrů tam a zpátky mezi atrakcemi, nebo plavat pořád dokola kroutící se řekou. Ať už po proudu nebo proti proudu, dá se tím slušně unavit, jenom se mezi ostatními koupajícími budete cítit divně :-)

Když už jsme nevěděli, co dál v Aquariaz dělat, posadili jsme se na lehátka, koukali prosklenou stěnou ven na sjezdovku a pozorovali stmívání nad Avoriaz. I kvůli tomuhle pohledu stálo za to do akvaparku Aquariaz zajít.

Vedle návštěvy akvaparku jsme v Avoriaz samozřejmě hlavně lyžovali. Dokonce jsme jeden den natočili v Avoriaz i video.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *