Azory – fotky z ostrova São Miguel

Sopečná jezera, mořské pobřeží a pár vodopádů – na většině fotek z ostrova Sao Miguel na Azorech hraje hlavní roli voda. Pouze na třech z celkem 27 fotografií voda chybí. Úplně modrou oblohu pak nenajdete na žádné z fotek z Azor. Ne že bychom tam měli špatné počasí, jen na focení nebylo dokonalé. Prostě dovolená na Azorech byla mnohem lepší, než tyto fotky :-) Možná byla i nejlepší a to je s čím srovnávat i s odstupem, Sao Miguel jsme totiž navštívili už v roce 2010.

Vzpomínky jsem si zapisoval už tehdy, ale tenkrát ještě tento web neexistoval. Článek o dovolené na Azorech jsem proto publikoval na informuji.cz (kde také zůstane) a fotky ještě donedávna ležely na kamzasnehem.cz. Se sněhovým zpravodajstvím ale nemají nic společného, tak už pro ně nebude ve vylepšené verzi lyžařského webu místo a přesouvám je sem. Aspoň budou blíž dalším zápiskům a fotkám z cest po ostrovech. Nejblíž Azorům leží Madeira a Tenerife, ale něco společného (sopečný původ a termální prameny) mají společného i s Islandem.

Obrovské krátery naplněné vodou tj. jezera sopečného původu zachytil můj foťák nejvíckrát a váže se k nim i většina nejsilnějších vzpomínek. Postupně (a taky směrem od východu na západ) jsme navštívili Lagoa das Furnas, Lagoa do Fogo a oblast Sete Cidades s hlavními jezery Lagoa Azul a Lagoa Verde.

TIP: Chystáte se na dovolenou na Azorské ostrovy? Přečtěte si zajímavosti o těchto ostrovech. Víte například, že Azorské ostrovy jsou neuvěřitelně úrodné a zelené a jsou považovány za evropskou exotiku?

Lagoa das Furnas

Díky městečku Furnas jezero s nejlepší infrastrukturou v okolí – dá se tu nejlépe ubytovat i najíst. S nejvíce možnostmi koupání v termálních pramenech a s nejteplejší vodou. Pro přiměřeně náročné procházky po okolí je zde nejvíc příležitostí.

Lagoa do Fogo

Nejvýše položené. Nejhůře dostupné (nedá se zajet autem přímo k němu) a i proto nejkrásnější. S nejvíce ptáky. Koupání v Lagoa do Fogo bylo nezapomenutelným zážitkem.

Sete Cidades a okolí

Nejrozlehlejší. S nejvíce jezery – ta velká, Lagoa Azul a Lagoa Verde, nejsou v Sete Cidades jedinými. S pohledy na jezera z nejvíce možných míst a možná i proto nejčastější cíl organizovaných zájezdů. S nejpodivnějším kempem i hotelem.

Pobřeží ostrova São Miguel

Ani na Tenerife nebo Madeiře jsme v moři nestrávili tolik času, ale na Azorech jsme se v něm „klasickým způsobem“ nekoupali ani jednou. Párkrát jsme zavítali na pláž, ale vyměkli jsme, velké vlny nebo studená voda nás odradily. Relaxaci ve vodě ohřáté termálním pramenem vytékajícím do moře za klasické koupáni nepovažuji, stejně tak šnorchlování v neoprenu na ostrůvku Ilhéu da Vila u města Vila Franca do Campo. Mimochodem to patřilo mezi nejlepší zážitky z dovolené na Azorech

Vodopády a cesty k nim

Azory, to je voda v mnoha různých podobách. Vodopády jsou vedle jezer, termálních pramenů a moře tou spíše doplňkovou…