Sixnumbers 2014 – video

Závěrečná etapa 5. ročníku Sixnumbers v roce 2014 byla mým prvním závodem, který jsem zkusil objet s kamerou na helmě. Běžný multitasking dlouhých bodovacích MTBO závodů – rychle šlapat, nedělat mapové chyby a snažit se po celou dobu o plánování a optimalizaci postupu – jsem rozšířil ještě o ovládání kamery. Během čtyřhodinové etapy se mi podařilo natočit 115 minut záznamu, které jsme konečně sestříhali do 20minutového videa. To by zároveň mohlo společně s naší trasou vyznačenou na mapě objasnit i začátečníkům, v čem dlouhé bodovací MTBO závody jako Sixnumbers spočívají.

Přijeli jsme jen na dvě víkendové etapy Sixnumbers. Výsledky té nedělní se samostatně nevyhlašují a v kategorii mixů musí kontroly povinně razit žena. Dvě věci, které mi na Sixnumbers zrovna nevyhovují, paradoxně pomohly k rozhodnutí nezávodit úplně naplno a zkusit natáčet. Tradiční motivace vyhrát nebyla tak velká a zároveň jsem tušil, že mě kamera zas tolik nezdrží. Razit bude Lenka, což znamená, že minimálně u kontrol budu mít na natáčení dost času. Podobně jako při mapování pro MTBO závody v Říčanech jsem v kameře vyměňoval v průběhu závodu baterie, to znamenalo jedinou významnější ztrátu během závodu.

Video v rozlišení o něco lepším najdete přímo na Vimeo.

Na play-map.com se nachází mapa 6. etapy Sixnumbers, naši projetou trasu je možné si zobrazit výběrem dvojice „Kamzasněhem.czv kategorii MD vpravo nahoře.

Kamera byla v provozu zhruba hodinu a čtvrt od startu, ale natáčel jsem s přestávkami. Pak se vybila baterie. Po výměně jsem točil zhruba mezi časy 2:09 a 3:15. Následoval víceméně nezajímavý dlouhý přejezd do cíle, kdy jsem kameru raději vypnul a šetřil baterku, aby vydržela na úplný závěr.

Při stříhání videa jsme se snažili, abychom ho zkrátili na únosnou délku, ale některé aktivity jsme v něm nechali v podstatě celé:

  • start + rozdávání a zapisování bodů + rozhodování o trase
  • překládání mapy za jízdy
  • přelévání pití do bidonu z pet lahve (ta byla náhradní variantou převozu vody, protože Lenka zapomněla doma camelbak)

Koho na videu najdete:

  • hlavní role Lenka Kotačková, kamera Martin Sajal
  • další hlavní role: ředitel Sixnumbers a komentátor Báža Lepšík, Dana a Jirka Královi, Kamil Koprnický, Radek Kládin Laciga, Jakub Škoda
  • spousta dalších závodníků ve vedlejších rolích
  • vesnice, které jsme projížděli: postupně Holany (u nichž se nacházel start a cíl), Hvězda, Loubí, Dřevčice, Zátyní, Vidim, Střezivojice, Tubož, Bořejov

Další užitečné odkazy:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *