Serfaus – Fiss – Ladis: video z lyžování

Serfaus - Fiss - LadisStředisko Serfaus – Fiss – Ladis patří určitě k tomu lepšímu, co mohou rakouské Alpy náročným lyžařům nabídnout. Přes 200 kilometrů na lyžích propojených sjezdovek a to navíc bez nezáživných přejezdů. Vyšší procento strmějších svahů, než bývá zvykem jinde. V březnu 2013 jsme tu 3 dny lyžovali. Jeden den se počasí opravu vydařilo a natočili jsme zde video.

Toto video je záznamem z lyžování v rakouském středisku Serfaus – Fiss – Ladis ze dne 16.3.2013. Zaznamenává výlet do „zadní“ západní nejvýše položené části střediska. Startovním místem byl Fiss, odkud jsme postupně přes Lazid, Scheid a Pezid dojeli až k nejvyššímu bodu střediska, kterým je vrchol Masnerkopf (2828 m n.m.). Na cestě zpět jsme zajeli mimo jiné na měřený slalom pod lanovkou Lawensbahn, na okraj snowparku pod lankovkou Planseggbahn, sjeli několik prudkých černých sjezdovek vedoucích z vrcholu Lazid a navštívili i Serfaus.

Video bylo natočeno s použitím kamery umístěné na helmě. Je doplněno o plánek sjezdovek (stažený z oficiálního webu střediska), na němž si všímejte pohybu žluté šipky – ta ukazuje, z jakého zhruba místa je který záběr.

GPS záznam z lyžování tento den se nachází na Alltrails.com. Kdo by si chtěl sestavit téměř kompletní plánek sjezdovek ve středisku Serfaus – Fiss – Ladis, může se podívat na GPS záznamy z lyžovaní ve zbylých dnech: 15.3.2013 (Serfaus, Fiss – SV část střediska) nebo 17.3.2013 (Fiss, Serfaus – střední část střediska). Tyto dny nebylo tak hezké počasí, takže z nich video nemáme :-)

Video se původně nacházelo mezi na lyžařském webu KamZaSněhem.cz, ale protože všechna další tam umístěná videa byla natočena na běžkách, jediné sjezdařské video bylo lepší přesunout sem.