Rauriser Tal na kole – video

Dovolenou v Rakouských Alpách v údolí Rauriser Tal jsme si v srpnu 2013 vybrali primárně proto, abychom zde chodili po kopcích. Kola jsme s sebou ale měli také a jednou jsme je i vytáhli. Z obce Wörth pár kilometrů od Raurisu, kde jsme byli ubytováni, jsme projeli obě dvě údolí, které se zde sbíhají. A natočili jsme přitom i video.

Hlavní údolí vedoucí přímo na jih nabízí jak silniční, tak terénní variantu. Z nadmořské výšky okolo 1000 metrů se stoupá pozvolně až do 1230 m k Bodenhausu. Zde začíná stoupání po zpoplatněné silničce (jen pro auta, cyklisté sem jezdí zdarma), dlouhé asi 4 kilometry a končící na parkovišti zhruba ve výšce 1550 m. Dál už nemohou silničáři, ale ostatní přímo musí. Po chvíli končí les a otevírá se zelené horské údolí, v němž leží Kolm Saigurn. Odtud jsme tři dny poté vystoupali na třítisícovku Hoher Sonnblick, která se tyčí nad tímto údolím.

Druhé údolí Seidlwinkltal je o něčem jiném. Není určeno silničářům a pořádně se začíná stoupat dříve. Nejprudší stoupání čeká cyklisty kus za záchytným parkovištěm. V okolí chat Gollehenalm a Palfneralm se jede víceméně po rovině, větší převýšení pak zas čeká v závěrečném úseku k chatě Rauriser Tauernhaus (1523 m n. m.). Ta už na videu není, baterka v kameře došla dříve.

A ještě GPS záznam trasy:


Originální záznam na AllTrails.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *