Les u Psár po vichřici a před SMIKem

Stavitelských výletů do prostoru letošního SMIKu bylo až moc, možná nejvíc v historii. Sedmý a poslední z nich přišel neplánovaně. Po vichřici Herwart na konci října bylo potřeba zkontrolovat, zda nezanechala v lese u Psár následky, které by závod plánovaný na 17. listopadu nějak omezily. Ačkoli se počet vývratů v lese zvýšil z původních 58 umístěných na mapě několikanásobně, uskutečnění závodu nic nebrání.

Vliv vichřice na umístění kontrol byl minimální. Přesouvaly se pouze 2 – obě, které měly být umístěné u vývratů. Mimo jiné i proto, že značka vývrat na mapě nakonec použita nabude.

GPS záznam hlásí, že jsem při kontrole následků vichřice naběhal cca 12,8 km. Záznamy o pohybových aktivitách (tréninkový deník se tomu u mě nedá říkat) ukazují, že tak dlouhý běh v kuse jsem naposledy absolvoval v roce 2003. Pravda, občas jsem se zastavil a něco vyfotil. Tady je pár fotek popadaných stromů, ale pod nimi se můžete podívat i na jiné ukázky terénu.

Aktualizace 11.11.:  Že je v lese relativně bezpečno je jen osobním názorem stavitele. Podmínky jsou samozřejmě rizikovější než jindy a je vhodné si při závodě dávat pozor, zlomené stromy a různé polámané a zavěšené větve nebezpečné být mohou. V každém případě stejně jako jinde platí, že každý závodí na vlastní nebezpečí a pořadatel za závodníky odpovědnost nepřebírá.

Fotky popadaných a polámaných stromů

Další ukázky z prostoru SMIKu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *