Archiv pro rubriku: Cestování a turistika

Vylepšení KamZaSněhem.cz formou bakalářské práce

GPS záznam a fotky na KamZaSněhem.cz

Při rozvoji běžkařského webu KamZaSněhem.cz jsme zvolili netradiční cestu. Nabídli jsme téma školní závěrečné práce, a díky tomu získali jako dočasnou programátorskou posilu studenta informatiky, jemuž děkujeme za asi největší rozšíření funkcionality v historii tohoto webu. Jaké zkušenosti přinesla spolupráce na bakalářce mně jako provozovateli zavedeného a slušně navštěvovaného webu?

Celý příspěvek

Serfaus – Fiss – Ladis: video z lyžování

Serfaus - Fiss - LadisStředisko Serfaus – Fiss – Ladis patří určitě k tomu lepšímu, co mohou rakouské Alpy náročným lyžařům nabídnout. Přes 200 kilometrů na lyžích propojených sjezdovek a to navíc bez nezáživných přejezdů. Vyšší procento strmějších svahů, než bývá zvykem jinde. V březnu 2013 jsme tu 3 dny lyžovali. Jeden den se počasí opravu vydařilo a natočili jsme zde video.

Celý příspěvek

Technologický pokrok – GPS a foťáky

Moderní technologie se v posledních letech posouvají kupředu takovým tempem, že není jednoduché jejich rychlost stíhat. Podělím se o příklady, jak jsem se posouval v používání GPS přístrojů a ukládání GPS záznamů, a co jsem zažil s digitálními foťáky. Ne že bych tímto článkem chtěl někoho oslnit, primárně jsem si potřeboval udělat pořádek ve svých datech.

Celý příspěvek

Bruslení na Orlíku

Zamrzá Orlík! To mě vždy spolehlivě donutí začít hledat brusle, které jinak tráví zimu někde zastrčené. Klouzání po umělém ledu či rybnících u mě s jinými aktivitami prohrává. Ale bruslení po druhé největší přehradě v ČR patří do úplně jiné ligy a patří mezi mé nejsilnější zážitky. Vidět z ledu kulturní památky či skály na březích Orlické přehrady a přitom nabruslit třeba 50 km za den, to se člověku nepoštěstí každý rok. Rád jsem si na to zavzpomínal tím, že jsem dohledal fotky a udělal si pořádek v tom, kam už jsem se na Orlíku při bruslení dostal. A rovnou sem doplňuju novinky z posledních návštěv z března 2018.

Celý příspěvek

Turistické trasy v Krkonoších, kde si připadáte jako v Alpách

České hory mám slušně proježděné na kole a na lyžích. Pěší turistika v kopcích mě také baví, to ale hlavně v místech, kde se dostanu nad hranici typického lesa, uvidím pořádné skály nebo jezera, a nedá se tam dojet na kole. Po pár dnech chození v Krkonoších už vím, že za takovými výlety nemusím jezdit až do Alp. Zde je pár tipů na turistické trasy v Krkonoších, kde si budete připadat jako v jiných horách. Celý příspěvek

Azory – fotky z ostrova São Miguel

Sopečná jezera, mořské pobřeží a pár vodopádů – na většině fotek z ostrova Sao Miguel na Azorech hraje hlavní roli voda. Pouze na třech z celkem 27 fotografií voda chybí. Úplně modrou oblohu pak nenajdete na žádné z fotek z Azor. Ne že bychom tam měli špatné počasí, jen na focení nebylo dokonalé. Prostě dovolená na Azorech byla mnohem lepší, než tyto fotky :-) Možná byla i nejlepší a to je s čím srovnávat i s odstupem, Sao Miguel jsme totiž navštívili už v roce 2010.

Celý příspěvek

Val di Fiemme – sjezdovky i běžky

Italské středisko Val di Fiemme je velmi známé mezi příznivci běžeckého lyžování, pravidelně se tam konají významné světové závody. Zajímavé možnosti nabízí ale i pro sjezdaře. Během krátkého pobytu ve Val di Fiemme jsem měl možnost část z nich otestovat.

Celý příspěvek

Lomnická lyžařská magistrála – fotky

Lomnická lyžařská magistrála je v okolí Lomnice nad Popelkou je dalším z míst, kde zas až tak často dostatek sněhu nebývá, ale když ho napadne hodně, běžecké tratě zde upravují velmi pěkně. Převážná většina běžkařských tras vede podobně třeba jako na Čertově břemeni po loukách a polích a nabízí zajímavé výhledy na hřebeny Krkonoš, hrad Trosky nebo vrchol Kozákov. Na další vrchol, 678 metrů vysoký Tábor, dokonce jedna z tras vede.

Celý příspěvek

Čertovo břemeno na běžkách – fotky

Parádně upravená trať v úseku Jistebnice - KřivošínČertovo břemeno je oblast, která se nachází zhruba mezi Táborem, Milevskem a Voticemi. Nestává se zas tak často, aby zde napadl dostatek sněhu. Protože zde běžkařské trasy vedou převážně po loukách a polích, je toho sněhu potřeba ještě víc (aby rolba nevyhrabávala z pole hlínu a kamení) a navíc zde upravené tratě zafoukává rád vítr. Ale když se vše sejde jako při mém výletu v sobotu 21. 1. 2017, je to opravdu parádní a netypické lyžování. Krajina je úplně jiná než na horách a tak velké množství upravených tratí blíže Praze nenajdete. Posuďte sami, tady je fotoreport.

Celý příspěvek

Krkonoše na kole

20160709_123023Krkonoše nejsou vhodné pro ježdění na kolo. To jsem se na různých místech dočetl, ale odradit jsem se nenechal. A dobře jsem udělal. Týdenní letní pobyt v Peci pod Sněžkou stál za to. Je ale třeba dodat, že cyklistika v Krkonoších rozhodně není pro každého.

Celý příspěvek